Portal_background_image

پيام خداحافظي مهندس حميدغياثي با ارائه خلاصه گزارش عملكرد چهارساله در سمت فرمانداري شهرستان خنداب

مهندس حمید غیاثی در جلسه شورای اداری شهرستان خنداب که با حضورجناب آقای سید علی آقازاده استاندارمحترم مرکزی ،جمعی از مدیران کل استانی ؛امامان جمعه خنداب و جاورسیان ،مسئولین محلی ؛خانواده معظم شهداء وایثارگران؛ اعضای شوراهای اسلامی شهرستان و گروهی از فعالان سیاسی و فرهیختگان شهرستان مقیم اراک در محل فرمانداری برگزارشده بود با تبریک انتصاب آقای عبدالرضا حاجی علی بیگی بعنوان فرماندار خنداب گزارشی از عملکرد چهار ساله خود را بشرح ذیل برای استحضار حاضرین ارائه نمود...

بِسم الله الرحمن الرحیم

«رَبِّ ادخَلنی مُدخَل الصِدق وَ اَخرِجنی مُخرَج الصِّدق  وَاجعَل لی مِن لَدُنکَ سُلطاناً نَصیرا»                        عرض سلام و ادب و خیر مقدم دارم خدمت حضار محترم به ویژه استاندار محترم جناب آقای مهندس آقازاده ، حجت الاسلام والمسلمین مجدی زاده کرمانی امام جمعه محترم خنداب، جناب آقای حقیقی معاون محترم سیاسی استاندار، حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی امام جمعه محترم جاورسیان، جناب آقای فراهانی مدیر کل محترم سیاسی استانداری ، خانواده معظم شهداء حاضر در جلسه، اعضای محترم شورای تأمین، اعضای محترم شورای اداری، شوراهای محترم شهرستان شهرداران محترم، دهیاران محترم و کلیه مدعوین محترمی که در جلسه امروز شرف حضور دارند.  قبل از هر کلامی تقدیر و تشکر ویژه دارم از استاندار محترم و معاونین محترم استاندار به خاطر اینکه چند مرحله در سفر دهه مبارک فجر و دیدار نوروزی از ایشان تقاضای پایان مأموریت کاری در خنداب را داشته ام که امروز به لطف خداوند و ایشان محقق شده و همچنین خیرمقدم و تبریک دارم خدمت جناب آقای حاج علی بیگی، برای ایشان نیز آرزوی موفقیت و سربلندی دارم و یقین دارم تعامل و همکاری که مجموعه مدیریتی شهرستان با این حقیر داشتند از جناب آقای حاج علی بیگی نیز دریغ نخواهند کرد. تقدیر بود که به مدت بیش از چهار سال (از سال 92 تا 97) به عنوان خدمتگزار در کسوت فرماندار و قریب به 2 سال به عنوان معاون فرماندار در  خدمت مردم شریف شهرستان خنداب باشم که یکی از بهترین سال های عمر کاریم محسوب می شود . در این مدت سعی کردم در راستای اجرای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید بگونه ای عمل کنم که علیرغم تمام مشکلات و معضلات ، کمبود اعتبارات و حتی عدم استقرار بعضی از دستگاه های اجرایی و کمبود نیرو و امکانات بتوانم اندکی از مشکلات و عقب ماندگی و الام مردم شریف این شهرستان در سنوات گذشته را جبران نمائیم که جا دارد از مساعدت و همکاری خالصانه اعضای محترم شورای تأمین شهرستان، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی دوره قبل و فعلی،  اعضای محترم شورای اداری، شوراهای محترم شهرستان (دوره های چهارم و پنجم) ، امامان  محترم جمعه، معاون محترم فرمانداری، بخشداران محترم ، همکاران خوب و کاردانم در فرمانداری و بخشداری ها، شهرداران محترم ، دهیاران محترم که در این مسیر این حقیر را یاری نمودند صمیمانه تقدیر و تشکر کنم و از استاندار محترم کسب اجازه می کنم تا تعدادی از پروژه ها و طرح های شاخص و خواسته های به حق مردم که بیش از یک دهه از کلنگ زنی آنها  گذشته و یا جدیداً تعریف شده و طی این مدت یا تکمیل و به بهره برداری رسید و یا اینکه مجدداً شروع به احداث شد به استحضار برسانم.

ابتدا لازم می دانم از فرمانداری و بخشداری ها شروع کنم.

1-تجهیز و تکمیل و محوطه سازی ساختمان فرمانداری و بخشداری هاو مهمتر از همه توجه به توسعه منابع انسانی فرمانداری و تلاش در جهت ارتقاء سطح تحصیلات همکاران محترم به نحوی که در این مدت از تعداد 18 نفر از کارکنان 11 نفر آنها از سطح دیپلم به لیسانس و فوق لیسانس و دانشجوی دکترا ارتقاء یافته و رویکرد مدیریت فرمانداری در استفاده حداکثری از پرسنل محترم در پست های بخشدار، سرپرست بخشداری و معاون فرماندار بود.

2-پیگیری مجدانه در تخصیص اعتبار بهسازی و مرمت محورهای مواصلاتی شهرستان شامل : ایجاد شانه خاکی ، نصب علائم راهنمایی، تابلو و خط کشی،  روکش آسفالت، تعریض جاده و ... به ویژه در محور خنداب پل دو آب خنداب ملایر و خنداب میلاجرد و محور غرب رودخانه (هم اکنون مناقصه روکش آسفالت محور پل دوآب خنداب در سایت اداره کل راه و شهرسازی قابل بهره برداری است).

3- تأمین و تخصیص اعتبار جهت طرح های آبرسانی شامل حفر و تجهیزات چاه آب شرب، تکمیل، تعویض و بهسازی شبکه های آب در شهر خنداب و بیش از 10 مجتمع آب شرب روستایی از جمله روستاهای شهید، خلوزین، شرشره ، قاسم آباد، آقداش ، خانقاه، مهرسفلی، دهشیرخان، ارجناوند، دهنو و ...

4-اختصاص اعتبار به منظور اجراء، تکمیل و بازنگری طرح های هادی در 35 روستا شهرستان

5- بازسازی و ساماندهی گلزار مطهر شهداء در 166 گلزار شهید و شهدای گمنام

6-تکمیل و تجهیز و بهره برداری از تنها بیمارستان شهرستان در ابتدای سال 96 و استقرار بیش از 30 پزشک عمومی و متخصص (قلب، اطفال، عفونی، زنان ، داخلی و اعصاب) و کادر درمانی و پرستاری در حالی که تا سال 93 در این شهرستان تنها 8 پزشک فعالیت می نمود یعنی افزایش 4 برابری کادر درمانی شهرستان .

*با پیگیریهای مجدانه سال گذشته و ابتدای سالجاری از روز شنبه مورخ 22/2/97 با کمک و مساعدت جناب آقای دکتر طاهر احمدی که الحق و الانصاف در حق این حقیر و شهرستان لطف و عنایت داشتند مرکز درمانی شهرجاورسیان به صورت شبانه روزی فعالیت خود را آغاز کرده است که از ایشان و مجموعه همکاران دانشگاه علوم پزشکی استان و همینطور جناب آقای دکتر ملبوبی کمال تشکر و تقدیر را دارم.

7-ایجاد ، تکمیل و تجهیز 6 مرکز آزمایشگاه تشخیص طبی (2 مرکز در شهر خنداب و 4 مرکز در دهچال، جاورسیان، اناج و دهنو) و افزایش تعداد و انواع آزمایشات تشخیصی از 16 مورد در سال 93 به 45 مورد در سال 96 که شامل میکروب شناسی، بیوشیمی ، سرولوژی ، هماتولوژی ، بانک خون و ... می باشد .

8-احیاء و مرمت حمام مصطفوی به عنوان میراث و هویت فرهنگی شهرستان

9-رفع مشکل صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک شهری و روستایی در سال 93 بعد از یک وقفه 6 ساله و صدور قریب به 2000 جلد سند تا سال 97

9-1- در سال های 93 و 94 با گازرسانی به 16 روستای بالای بیست خانوار و چند روستای کمتر از بیست خانوار که در مجموع از 83 روستای دارای سکنه 76 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار و شهرستان به عنوان پنجمین شهرستان سبز استان مرکزی معرفی گردید.

9-2-پیگیری در ایجاد و استقرار ادارات؛ بیمه سلامت، هلال احمر، محیط زیست، مرکز فنی و
حرفه ای، پزشک قانونی به منظور ارائه خدمات مطلوب و بهتر به مردم شریف شهرستان.

10-پیگیری در اجرا و احداث پروژه پست برق 230 کیلو ولت دهنو و 63 ولت  جاورسیان که انشاءالله تا هفته دولت در سالجاری با حضور مقامات کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید و کمک زیادی در ایجاد زیرساخت توسعه ، پایداری برق و جبران افت ولتاژ برق در شهرستان و به ویژه بخش قره چای خواهد نمود.

11- احداث و تکمیل پاسگاه انتظامی دهچال بعد از 15 سال و کمک به ارتقاء ضریب امنیتی شهرستان های خنداب کمیجان و ملایر

12-اقدام بسیار میمون و مبارکی که در راستای ارتقاء زیرساخت های فرهنگی، کادرسازی و توسعه منابع انسانی

در سال 95 بعد از پیگیری های مجدانه اتفاق افتاد برگزاری آزمون سراسری کنکور در شهرستان بعد از گذشت 38 سال از انقلاب بود.

13-برگزاری تقریباً هر ساله جشنواره های محصولات و تولیدات کشاورزی به ویژه انگور در شهرستان در راستای معرفی و جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار

14- حضور معاون محترم  رئیس جمهور (جناب آقای انصاری) و وزرای محترم بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی ، و معاونین محترم وزیر جهاد ، ارتباطات ، بهداشت و راه و شهرسازی و حضور رئیس محترم سازمان تعاونی روستایی کشور برای اولین بار در شهرستان جهت بررسی و رفع مشکلات که مصداق اهتمام دولت محترم تدبیر و امید جهت رفع مشکلات مناطق محروم و ایجاد توازن همه جانبه است.

15- برگزاری پنج انتخابات هم زمان با سراسر کشور در شهرستان بدون هیچ مشکل امنیتی و اجتماعی و افزایش ضریب مشارکت در مقایسه با سنوات گذشته

16- شروع مجدد احداث سالن بانوان با پیشرفت فیزیکی بیش از 95% - سالن مجتمع فرهنگی با پیشرفت فیزیکی بیش از 60% - از ابتدای سالجاری شروع مجدد احداث استخرشنای مدرسه حضرت ابوالفضل که پیشرفت فیزیکی 20% که همگی در دولت دهم کلنگ زنی و عملیات ساخت آن متوقف بود.

17- پیگیری خرید تضمینی کشمش و پرداخت یارانه آن در سال های 93 و 95 به مبلغ قریب به 150 میلیارد ریال

18- پیگیری و تأمین و اختصاص تسهیلات در بخش های کشاورزی از جمله، طرح های آبیاری نوین مکانیزاسیون ماشین آلات کشاورزی، تشویق و توسعه کشت محصولات کم آب بر و ...

19-یکی دیگر از اقدامات امید بخش و زیربنایی در بخش کشاورزی شهرستان پیشنهاد و پیگیری مهندسی و احیای رودخانه قره چای بود که از نتایج آن جاری شدن آب در رودخانه بعد از گذشت سالها که کمک شایانی به تقویت سفره های زیرزمینی آب، افزایش سطح آب چاه های کشاورزی و ایجاد نشاط و امید به زندگی و جلوگیری از مهاجرت و همچنین اشتغال پایدار کشاورزان شد.

20-راه اندازی سرویس حمل و نقل درون  شهری با اتوبوس در دو شهر خنداب و جاورسیان با کمک و مساعدت شهردار و شورای محترم شهر اراک به صورت رایگان که هم اکنون در شهر جاورسیان در حال ارائه خدمت می باشد و فعال نمودن سرویس حمل و نقل عمومی درون شهرستانی از ابتدای شهرستان تا انتها (که متأسفانه فعلاً متوقف است)

21-حمایت و کمک در استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی شامل ، واحد تولید کیف و ساک های مسافرتی، پروژه ساخت سیلوی گندم 25 هزار تنی، کارخانه تولید زغال ، کارخانه تولید شن و ماسه کوهی ، تولیدات حلال های شیمیایی، صنایع تبدیلی کشاورزی (کارخانه تولید کشمش روستای دهسد و کرکان ) و ... در راستای ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی

22- حضور فعال در محافل و مجالس به مناسبت  های مختلف ملی و مذهبی در شهرستان و استفاده از تریبون نماز جمعه جهت ارائه گزارش عملکرد و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی  و عملکرد دولت محترم تدبیر و امید .

23- برگزاری دو مرحله هفته فرهنگی در شهرستان در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و با رویکرد معرفی شهرستان بابیش از1000 برنامه فرهنگی و ده ها طرح کوچک  و بزرگ اشتغالزا و کشاورزی که به دلیل ضیق وقت از نام بردن آنها خودداری می کنم.

در پایان یکبار دیگر از تلاش و مساعدت و مشارکت مردم شریف شهرستان ، کلیه همکاران و مدیران محترم شهرستان، امامان محترم جمعه، اعضای محترم شورای تأمین ، اعضای محترم شورای اداری، شوراهای محترم اسلامی شهر و روستا ، بخشداران محترم، معاون محترم فرمانداری، دهیاران محترم، شهرداران محترم و به ویژه نمایندگان محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و همکاران خوبم در فرمانداری و بخشداری ها تقدیر و تشکر می کنم و از همه عزیزان به واسطه قصور احتمالی که در این ایام انجام شده طلب بخشش و حلالیت دارم.

 

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست                                         هر کس نغمه خود خواند و از صحنه رود

        صحنه پیوسته به جاست                                        خوش تر آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

 

همه را به خدای بزرگ می سپارم.

                                                                                                                             حمید غیاثی-1397/2/23


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خنداب


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها